تبلیغات
روز نگار - «ساریا رسول زاده» هم پر کشید و رفت
در ابتدا جا دارد که مراتب تاسف و تالم خود را از بابت جان باختن این دختر دلبند ایران اسلامی اعلام داشته و ضمن ابراز همدردی با خانواده وی، مصیبت وارده را به ایشان و تمامی ملت ایران تسلیت عرض کنیم.

به گزارش «تابناک»، بامداد امروز «ساریا رسول زاده»، دانش آموز حادثه دیده در آتش سوزی دبستان شین آباد که ظاهرا با 45 درصد سوختگی مواجه شده بود، جان به جان آفرین تسلیم کرد تا ابعاد این رویداد تلخ بعد از 23 روز هنوز در حال گسترش باشد.

این دانش آموز که با سوختگی دستگاه تنفس فوقانی مواجه شده بود، به علت شدید بودن آسیب های وارد شده به ریه اش، در همان روزهای نخست به بیمارستان سینای تبریز منتقل شده و تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت و در ادامه، مشکلات تنفسی پدید آمده برای وی سبب شد که تحت عمل جراحی هم قرار بگیرد اما سرانجام نتوانست بیش از این در برابر این صدمات مقاومت کند و سرانجام صبح امروز (جمعه 8 دی ماه) برای همیشه چشم از جهان فروبست.

رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف شدید از بروز چنین واقعه دلخراشی گفت: سن کم و بنیه ضعیف این عزیزان عملیات درمانی را با مشکل مواجه کرده است. با رحلت سارینا 13 مصدوم باقی مانده در بیمارستان سینای تبریز باقی مانده‌اند که یکی از آنان به زودی مرخص شده و بقیه نیز در چهار تیم سه نفره به تهران، اصفهان، شیراز و مشهد منتقل می‌شوند که میزان سوختگی این دانش‌آموزان حدود 40 درصد است.

وی در توجیه این اقدام گفت: بیمارستان سینای تبریز قطب درمان سوختگی در شمال غرب کشور است که عملکرد بسیار مناسب و قابل تقدیری نیز داشته ولی به علت فشار بالایی که بر روی تیم پزشکی تبریز وجود دارد، تصمیم بر آن شد که تعدادی از دانش‌آموزان به دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شیراز، اصفهان و مشهد اعزام شوند چراکه مطمئنا اگر هر یک از دانشگاه‌ها تمرکز خود را بر روی درمان سه تا چهار نفر بگذارند نتیجه بهتری در درمان این عزیزان عاید ما خواهد شد.

خضری این انتقال را منوط به مجوز پزشکان دانست و گفت: تخت‌ها و تمامی امکانات در بیمارستان‌هایی که قرار است حادثه دیدگان به آن‌جا اعزام شوند، از سه‌شنبه گذشته رزرو شده است اما انتقال دانش‌آموزان باید فقط از طریق هواپیما صورت گیرد که آن هم به علت فشاری که در حین پرواز بر ریه آنان وارد می‌شود، باید با تاییدیه پزشکی صورت بگیرد. از مردم می‌خواهم برای سلامتی سایر دانش آموزان این حادثه دعا کنند.

گفتنی است که پانزدهم آذرماه، بر اثر آتش سوزی یک کلاس درس در مدرسه ابتدایی «انقلاب اسلامی» شین آباد از توابع شهرستان پیرانشهر 28 دانش آموز مجروح شدند که متاسفانه پیشتر «سیران یگانه»، یکی از این دانش آموزان جان به جان آفرین تسلیم کرده بود و با پر کشیدن ساریا، آمار جان باختگان این حادثه تلخ به دو تن رسید. هم‌اکنون 13 نفر از مجروحان این حادثه در بیمارستان سینای تبریز و سه نفر نیز در بیمارستان امام خمینی ارومیه بستری هستند.وزیر آموزش و پرورش که احتمالا با جان باختن دومین دانش آموز پیرانشهری، بیشتر از هر زمانی از اعلام بهبود وضع آسیب دیدگان این حادثه از تریبون مجلس پشیمان است، در پیامی درگذشت ساریا را تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم
ما عندكم ینفد و ما عندالله باق (قرآن كریم)

حادثه غم انگیز درگذشت دختر عزیز و دلبندم، دانش آموز ساریا رسول زاده كه در سانحه آتش سوزی آسیب دیده بود موجب تاثر و تالم  ملت ایران به ویژه مردم غیور پیرانشهر گردید.

بدون تردید این نوگل نشكفته پرپر شده كه عمر كوتاه خود را در طلب علم و دانش سپری نموده است، هم اكنون در جوار رحمت واسعه حق تعالی به آرامش رسیده و از دریای بیكران فیوضات الهی بهرمند می باشد.

اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم غیور و ولایت مدار استان آذربایجان غربی به ویژه فرهنگیان، دانش آموزان و والدین محترم این عزیز سفر كرده ، صبری جمیل برای بازماندگان و غفران الهی برای آن مهاجر الی الله از درگاه ایزد منان مسالت می نمایم.

حمید رضا حاجی بابایی - وزیر آموزش و پرورش»
(روزنگار)پرپرشدن این نوگل عزیز را به خانواده داغدار وتمام ملت ایران تسلیت عرض می کند.


تاریخ : جمعه 8 دی 1391 | 07:50 ب.ظ | نویسنده : مسعود صفایی | نظرات

  • مطالب تبیانی
  • فراخوانی
  • فروش بک لینک
  • کد آهنگ